www.alternativni - medicine.webgarden.cz

Opalovací krémy

 

 


Sedm tajemství, která nemáte vědět o opalovacích krémech a slunečních paprscích.

Zeptejte se někoho  na opalovací krémy a pravděpodobně uslyšíte hromadu desinformací od člověka, který je opakovaně desinformován zdravotnickými úřady a mainstreamovými médii. Téměř nic, co slyšíte o opalovacích krémech z tradičních zdrojů informací je přesné. Takže vám předkládám krátkého průvodce po 7 nejdůležitějších věcech, které potřebujete znát o opalovacích krémech, slunečním záření a vitaminu D:

1. FDA (www.fda.gov, česká wiki: FDA - LF:) odmítá akceptovat přírodní UV blokátory, aby byly použity v opalovacích krémech atp. To je pravda: Pokud vyrobíte skutečně přírodní prostředek proti UV záření použitím exotických rostlin s UV blokujícími vlastnostmi, nikdy nebudete schopni jej prodat jako prostředek proti UV záření. To proto, že FDA rozhodla, co může být použito jako prostředek proti UV a co ne, nehledě na to, co skutečně funguje. A existují pouze dvě přírodní přísady, které FDA povolila prodávat jako UV blokátory: oxid zinečnatý a oxid titaničitý.

Jakékoliv jiné ne-chemické UV blokující přísady, pokud budou prodávány jako „opalovací krémy či mléka“, budou staženy z trhu jako chybně označené… i kdyby skvěle chránily před UV!

Není nic nového, že tento celý monopol ovládající chemické UV blokátory je vytvořen tak, aby chránil zisk chemických společností a zároveň znevýhodňoval společnosti prodávající přírodní výrobky, které by mohly vyvinout mnohem lepší řešení. Osobně jsem mluvil se zakladateli několika takových společností, které vynalezly úžasné opalovací krémy za použití výhradně přírodních rostlinných přípravků ale FDA je nenechala tyto výrobky prodávat jako opalovací krémy.

Je to prostě další příklad žáby jménem FDA na prameni zdravotnických inovací.

2. Téměř všechny běžně dostupné opalovací krémy obsahují rakovinotvorné chemikálie. Přečtěte si složení jakéhokoliv takového přípravku na opalovaní, který se prodává ve Wal-Martu, Walgreens či jiném větším obchodě. Klidně se s vámi vsadím!

Nebudete schopni ani vyslovit většinu chemikálií, které v seznamu složení naleznete. To proto, že většina opalovacích přípravků je složena z rakovinotvorných chemikálií, parabenů, lihu, toxických rozpouštědel a ropných olejů. Typický opalovací krém je ve skutečnosti chemický útok na vaše tělo. Proto také výzkumy naznačují, že používání opalovacích prostředků ve skutečnosti způsobuje více případů rakoviny než kolika zabrání (http://www.naturalnews.com/023317_s...).

3. V národě, kde více než 70% populace trpí nedostatkem vitaminu D je zřejmé, že opalovací přípravky vlastně blokují vlastní tvorbu vitaminu D. Nedostatečnost vitaminu D je snad nejrozšířenější vitaminová nedostatečnost v Severní Americe. Podle výzkumu trpí 70% bělochů a 97% černochů nedostatečností vitaminu D (http://www.naturalnews.com/030598_v...).

Chronický nedostatek vitaminu D podporuje rakovinotvorné bujení (http://www.naturalnews.com/031560_v...), zimní chřipku a infekce, deprese, osteoporózu a hormonální nevyrovnanost. Vitamin D sám o sobě zamezí 50%-80% případů rakoviny (http://www.naturalnews.com/021892.html).

Tím, že opalovací prostředky brání tvorbě vitaminu D v těle, přispívají vlastně k rakovině, která vzniká výživovými nedostatky.

To neznamená, že byste se nikdy neměli ničím mazat. Pokud je vaše pokožka světlá a plánujete den na havajské pláži, tak oceníte jistou dávku UV blokátoru ve formě skutečně přírodního produktu. Ale jako osoba, která se zajímá o své zdraví, necháte svoji kůži získat přirozený, zdravý odstín (ano, opálení je skutečně zdravé pokud je zkombinováno s dobrou stravou, viz níže) pomocí citlivého vystavení své pokožky slunci, jež pomůže aktivovat výrobu vitaminu D.

4. Můžete posílit vaši vnitřní odolnost vůči UV záření tím, že změníte svůj jídelníček

Zde je skutečné tajemství o opalovaní, o kterém nikdo v konveční medicíně nemluví (protože, jako obvykle, jsou žalostně ignorantští vůči potravě): Můžete posílit svoji vnitřní UV odolnost tím, že budete jíst potraviny bohaté na antioxidanty a super potraviny (superfoods).

Například potravinový doplněk astaxanthin je známý díky tomu, že posiluje odolnost kůže proti spalujícím slunečním paprskům. Obsahuje v tuku rozpustné karotenoidy, které jsou dopraveny do kožních buněk, kteréžto chrání proti UV záření.

Čím více přírodních antioxidantů budete mít ve stravě, tím více slunečního záření bude vaše pokožka schopna absorbovat bez toho aniž by se spálila. Téměř každý je mylně přesvědčen, že náchylnost ke spálení je čistě genetický faktor. To je chyba. Můžete radikálně změnit svoji odolnost vůči UV záření tím, že radikálně změníte svůj jídelníček.

Jsem toho zářným příkladem. Na slunci jsem se spálil během 20-30 minut v době, když jsem jedl mrtvé a odpadní jídlo. Ale dnes, jako někdo, kdo jí každý den superpotraviny a špičkové potravinové doplňky, mohu na slunci trávit hodiny a pouze lehce zčervenám (což po několika hodinách zmizí a nevyústí to ve spáleninu či odlupování kůže).

Kromě jedno případu, kdy jsem strávil celý den ve vodním světě jsem po osm let nepoužil jakýkoliv přípravek proti opalování. Trávím na slunci spoustu času a v žádném případě nemám strach z rakoviny kůže. Moje kůže, jak mi mnoho lidí říká, vypadá mnohem mladší než je můj biologický věk. To není díky opalovacímu krému; je to díky jídlu, které jím. Kůže na slunci „nestárne“ pokud se stravujete vysocenutričními potravinami.

5. UV záření samo o sobě rakovinu nezpůsobuje
Je to absolutní lékařský mýtus, že „UV záření způsobuje rakovinu.“ Tato mylná domněnka je totálním výmyslem ignorantské lékařské komunity (dermatologové) a ziskem řízenými společnostmi vyrábějícími opalovací prostředky.

Pravda je ale ve skutečnosti složitější: Rakovina kůže může být způsobena UV záření pouze za předpokladu, když je kombinováno s chronickými výživovými nedostatky, které činí kůži bezbrannou.

Zdravotní průmysl, zdá se, nechce, aby lidé přišli na to, že se mohou doslova projíst ke zdravější kůži. Vlastně je to úžasné: Vaše pokožka je vytvořena z jídla, které jíte, tak jak je možné, že vaše potrava nemá žádný vliv na zdraví vaší pokožky? Přesto nikdo z konvenčních lékařů – dermatologů, lékařů a zdravotníků – v sobě nenašel dostatek poctivosti, aby připustil, že jídlo, které jíte VELMI ovlivňuje obranyschopnost vaší kůže před UV zářením. 

6. Ne všechny „přírodní“ opalovací prostředky jsou skutečně přírodní
Dávejte si na to pozor při nákupu. Na pultech obchodů naleznete jak kvalitní výrobky tak i mnoho příkladů zeleného šílenství, kdy výrobce užívá výrazy jako „přírodní“ a „bio“ ale výrobek přesto obsahuje příliš mnoho syntetických chemikálií.

Dobrý průvodce je EWG

Nepoužívejte opalovací prostředky, které obsahují methyl…, propyl…, butyl…, ethyl…, trieth…, dieth… atd.

7. Mnoho opalovacích prostředků (bez chemikálií) doslova přetékají chemikáliemi
Mrkněte se na Amazon na „chemical free natural sunscreen“ a naleznete

Jason Natural Cosmetics - Earth's Best Sun Block Chemical Free, 4 oz cream
Klikněte na tento produkt a uvidíte seznam přísad jako např.: C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexyl Palmitate, Ethyl Macadamiate, Calcium Starch Octenylsuccinate, Stearalkonium Hectorite

Jaktože tohle nejsou chemikálie? Ethylhexyl Palmitát NENÍ chemikálie? Z koho si tu dělají dobrý den? Popis na Amazonu je lživý a zavádějící. Abychom byli féroví, vypadá to, že tento výrobek byl zařazen do systému Amazon prodejcem a ne výrobcem. Ale je to příklad toho jak prvotní informace, kterou získáte, může být zavádějící.

Vždy čtěte složení jakéhokoliv opalovacího prostředku než jej na sebe začnete mazat. Neotravujte se.

Zákazníku měj se na pozoru. Opalovací prostředky je minové pole lží, podvodů a desinformací vyrobené  proto, aby vás udrželo v nevědomosti ohledně důležitosti vystavování těla slunečním paprskům stejně tak jako ohledně zdravotních rizik spojených s používáním rakovinotvorných chemikálií na vaší kůži.

Používejte skutečně pouze pravé přírodní opalovací prostředky (pokud jsou nezbytně nutné) a pokuste se získat zdravou barvu vaší pokožky tím, že budete konzumovat velká množství superpotravin a antioxidantů. Zvažte pravidelné užívání astaxanthinu nebo jiného v tuku rozpustitelného doplňku. Zapojte se do denního odšťavňování čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou k prasknutí nacpány živinami. Načasujte si opalování a vytvořte si zdravě vypadající opálení takže nebudete opalovací prostředky potřebovat. Navzdory všem dezinformacím, kterými jsme denně krmeni, zdravé opálení je vlastně dobré znamení že jste dosáhli dostatečné syntézy vitaminu D ve vaší kůži.

Zjistěte více o slunečním záření a vitaminu D v následujících dvou zdrojích (anglicky):

Mike Adams

Překlad: probuzeni.blogspot.com

Více informací naleznete zde : Opalovací krémy bez chemických filtrů a parabenůLavera Sun sensitiv opalovací mléko ve spreji NEUTRAL pro kojence a děti SPF 20 BIO 125ml


Lavera Sun sensitiv opalovací mléko ve spreji NEUTRAL pro kojence a děti SPF 20 BIO 125ml

Lavera Sun sensitiv opalovací mléko ve spreji NEUTRAL pro kojence a děti SPF 20 BIO 125ml

 Cena okolo 280 Kč.

Středně vysoká sluneční ochrana.

100% minerální ochrana pro každý typ pokožky. Ideální pro alergicky reagující a extrémně citlivou pokožku kojenců a dětí.

Podrobnější popis výrobku:

 

Středně vysoká sluneční ochrana.

 

100% minerální ochrana pro každý typ pokožky. Ideální pro alergicky reagující a extrémně citlivou pokožku kojenců a dětí.

Obsahuje účinné látky z kořene lékořice, BIO rakytníkový a pupalkový olej, které jemně pečují o pokožku a působí protizánětlivě. Účinnou ochranu buněčných membrán zajišťuje vitamin E, který spolu s BIO lecitinem chrání přirozený ochranný film pokožky.

 

  • 100% přírodní minerální UV filtr,
  • 100% bez chemických barviv a konzervantů,
  • vodě odolné,
  • účinné okamžitě po nanesení,
  • účinnost proti UVA a UVB záření testována podle standardů COLIPA

 

Ingreditnsts INCI (CFTA): Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide; Alcohol*, CI 77891, Lysolecithin, Stearic Acid, Helianthus Annuus Seed Oil*,Levulinic Acid, Alumina, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Oenothera Biennis Oil*, Sodium Lactate, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Tocopherol, Betaglucan, Hippophae Rhamnoides Extract*, Brassica Campestris Sterols, Ascorbyl Palmitate.

*Suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělstv
Cannaderm Natura 24 ochranný krém OF 15 50g
Cannaderm Natura 24 ochranný krém OF 15 50g
Cannaderm Natura 24 ochranný krém OF 15 50g

 

Aktivně chrání pokožku před působením UV záření a zabraňuje jejímu vysychání a podráždění. Pokožka je ihned po aplikaci krému vláčnější, jemnější a vytvořený lipidový film ji perfektně chrání před nepřízní počasí, chladem, větrem a působením vlhkosti. Krém je ideální místo denního krému pro ošetření nechráněné pokožky.

Podrobnější popis výrobku:

ETIKETA "INOVOVANÝ VÝROBEK" označuje takové produkty, které ačkoliv jsou v původním obalu, jsou již vyráběny podle zásad pro certifikovanou přírodní kosmetiku, s novou recepturou a jsou již v kvalitě CPK nebo CPK bio. Cena zůstává nezměnena!

 

CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA

 

24krém ochranný krém s přidaným minerálním UV filtrem pro celodenní péči o pokožku při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Přírodní receptura krému bez obsahu vody aktivně chrání pokožku před působením UV záření a zabraňuje jejímu vysychání a podráždění. Pokožka je ihned po aplikaci krému vláčnější, jemnější a vytvořený lipidový film ji perfektně chrání před nepřízní počasí, chladem, větrem a působením vlhkosti. Krém je ideální místo denního krému pro ošetření nechráněné pokožky.

 

Není určeno jako přípravek na opalování!

Účinné látky: bioaktivní konopný olej, máslovník, zinek, rozmarýnPoužití: V tenké vrstvě aplikujte na nechráněné části pokožky (obličej, ruce, uši, krk). Ideální jako denní krém při nepříznivých klimatických podmínkách.Složení: Butyrospermum Parkii Butter, Cannabis Sativa Seed Oil, Zinc Oxide (and) Caprylic/Capric Triglyceride (and) Polyhydroxystearic Acid (and) Glyceryl Stearate, Rosmarinus Officinalis Oil, Cymbopogon Flexuosus Oil

 
 

CANNADERM - speciální kosmetika z konopí vyráběná v České republice firmou CANNABIS Pharma-derm, s.r.o. Firma se od roku 2002 zabývá vývojem, výrobou a prodejem kosmetiky vyráběné výhradně z konopného semínka ze schválených odrůd konopí setého (tzv. technické nebo průmyslové konopí), které neobsahuje žádné návykové psychoaktivní látky. Olej je lisován za studena v ochranné atmosféře, aby byly zachovány všechny jeho bioaktivní složky. Vzniká tak čistý (lidově panenský) konopný olej.

 

Kosmetika Cannaderm neni testována na zvířatech, neobsahuje ropné produkty a psychotropní látky.                                                          Cannasol mléko po opalování 150mlCannaderm Cannasol mléko po opalování 150ml
Cannaderm Cannasol mléko po opalování 150ml

Cena okolo 200 Kč

Cannasol mléko po opalování s čistým konopným olejem, jemným chladivým účinkem máty a s 6% panthenolu je určeno pro ošetření dětské i citlivé pokožky po slunění.

Podrobnější popis výrobku:


Cannasol mléko po opalování s čistým konopným olejem, jemným chladivým účinkem máty a s 6% panthenolu je určeno pro ošetření dětské i citlivé pokožky po slunění.

 

Extra jemná receptura mléka po opalování se zinkem okamžitě zklidňuje pokožku, díky obsaženému mátovému oleji ji příjemně chladí a vysoké zastoupení panthenolu zaručuje rychlou regeneraci a zmírnění případného zarudnutí či podráždění pokožky po slunění.

 

Mléko po opalování se snadno roztírá, velmi rychle se vstřebává a nezanechává na pokožce lepkavý ani mastný film. Díky receptuře bez umělých barviv, parfémů a konzervantů je mléko ideální pro děti i pro velmi citlivou pokožku dospělých, dokonce i při atopii či lupénce.

 

Použití: Malé množství mléka naneste na čistou umytou pokožku po slunění a jemně rozetřete. V případě podráždění či zarudnutí pokožky postup opakujte podle potřeby.

 

Složení: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Panthenol, Glycerin Stearate, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyhydroxystearic Acid, Isostearic Acid, Glucose, Citrus Aurantium Extract, Mentha Piperita Oil, Allantoin, Xanthan Gum, Glucose Oxidase, LactoperoxidaseDodatek

Přírodní opalovací krémy/mléka obsahují minerální filtry které působí hned po nanesení, nepronikají do těla, ale odráží UV záření už na povrchu pokožky, nezpůsobují alergické reakce a podráždění jako chemické filtry - ty se vstřebávají do pokožky a působí až za 20 - 30 minut.
Přírodní opalováky jsou např. lavera nebo Sante.
Z brožurky lavera: minerální filtry přípravků Sun sensitiv od lavery působí mimořádně účinně. Již ochranný faktor SPF 10 je schopen odrazit 90% škodlivého slunečního záření! Faktor 20 ho absorbuje 95%. Tedy ochranný faktor 40 neposkytuje 2x větší ochranu než ochranný faktor SPF 20. Podle posledních vědeckých výzkumů je optimální používat nejvýše ochranný faktor 20. Jedině tak je pokožka ještě schopná vykonávat všechny důležité funkce, jako je např. produkce vit. D.
Opalováky lavera a Sante jsou 100% přírodní, bez chemických UV filtrů, chrání před UVA, UVB i UVC zářením, neobsahují umělé konzervanty, barviva ani přísady na bázi ropy, jsou voděodolné, jsou vyrobeny z BIO surovin (rostlinné oleje, másla atd.), nejsou testovány na zvířatech.

Osvědčený recept na krásné opálení bez alergie,který doporučují řekové.Místní panenský olivový olej s vymačkaným citronem,natírat a natírat.Výsledkem zlatá barva,zdravá promaštěná pokožka a žádná alergie.
  

 
© 2011 Alernativní medicína J.H