www.alternativni - medicine.webgarden.cz

Zubní pasty

                                                                Zubní pasty

Většina u nás prodávaných zubních past obsahuje fluor, barviva, příchutě a další nevhodné látky (konzervanty např.Methylparaben, Propylparaben).
V některých obchodeh lze již koupit zubní pasty bez těchto nevhodných látek.
Uvedu zde některé zubní pasty, které jsou dobré (cena je okolo 100 kč).
Doporučuji po vyčištění zubů použít ústní vodu z bylinek nebo propolisovou tinkturu. (Vhodné byliny na výrobu ústní vody-šalvěj, hřebíček, konopí)

NEEM -Ajurvedská zubní pasta
Ajurvédská zubní pasta s neemem.
Neobsahuje umělá barviva, příchuti, ani konzervanty.
Bez fluoru. Vyrobena podle originální receptury. Výrazně potlačuje zánět, krvácení dásní. Vhodné na poškozené dásně a paradentózu. Omezuje tvorbu zubního plaku a růst bakterií. Olej z neemu má výrazné protizánětlivé a protibakteriální účinky. Příznivě působí na poškozené dásně. Bez fluoru.

Složení: uhličitan vápenatý, neemový olej, trahok římský, akátová kůra, bakul, lotos, jamun, mátový olej, koriandrový olej, zázvorový olej, eukalyptový olej, glycerín, citrónový olej, síran sodný (z kokosového oleje), karagenín (z mořských řas), křemičitan sodný, sacharid sodný, destilovaná voda, chlorofyl (přírodní zelené barvivo)CANNADENT-Zubní pasta s konopným olejem

Zásaditá zubní pasta se sníženou pěnivostí pro jemné, ale velmi účinné odstarnění zubního plaku, osvěžení dechu a ošetření jazyka i sliznice dutiny ústní. Certifikovaná přírodní receptura s účinnými výtažky z bylin omezuje citlivost zubních krčků, krvácivost dásní a působí preventivně proti kazivosti zubů, vzniku zánětů v dutině ústní a vzniku paradontózy. Pasta je určená pro ošetřování stálého chrupu, zejména pro osoby s citlivými zubními krčky nebo se sklonem k tvorbě zubních kazů a zánětů v dutině ústní.

Účinné látky: bioaktivní konopný olej, hřebíček, dubová kůra, máta, šalvěj

Složení INCI

Sorbitol, Aqua, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate (and) Lauryl Glucoside, Hydrated Silica, Cannabis Sativa Seed Oil, Quercus Robur Extract, Sodium Bicarbonate, Citrus Grandis Extract, Rosmarinus Officinalis Oil, Glycerin, Eugenia Caryophyllus Leaf Oil, Mentha Piperita Oil, Xanthan gum, Gaultheria Procumbens Extract, Salvia Officinalis OilSprávný výběr zubního kartáčku

 
© 2011 Alernativní medicína J.H